Toner oryginalny czy zamiennik? – czym kierować się przy wyborze?

Zakup drukarki powinien być przemyślany pod kątem różnych aspektów. Praktycznie każdy przed zakupem czyta opinie, sprawdza ranking produktów, jednak zapomina o jednej bardzo ważnej rzeczy. O tonerze, czyli o kosztach eksploatacyjnych. Często okazuje się, że sam zakup sprzętu może nie obciąża zbytnio budżetu, jednak wymiana tonera już tak. Co gorsza, często okazuje się, że dostęp do niezbędnych produktów jest utrudniony lub prawie niemożliwy. To generuje nie tylko dodatkowe koszty, ale także niepotrzebne nerwy. Dlatego dostępność tonera i jego zamienników powinna być na liście priorytetów podczas zakupu drukarki.

Jakość czy cena - czy muszę wybierać?

To toner sprawia, że możemy swobodnie drukować niezbędne pomoce czy dokumenty na naszej drukarce. Kupując nową drukarkę przeważnie otrzymujemy ją wraz ze wstępnym zapasem tuszu w środku, jednak wcześniej czy później on się kończy. Wtedy pora na zakup nowego. Wbrew pozorom nie jest to prosty wybór i często rozgrywa się on pomiędzy ceną a jakością. Niestety w większości przypadków jest tak, że zamienniki odpadają w przedbiegach jeśli chodzi o jakość wydruku w porównaniu z oryginalnym tonerem. Ten natomiast nie może równać się z zamiennikiem w konkurencji cenowej. Jednak czy zawsze trzeba wybrać to mniejsze zło?

Zamiennik dobrej jakości

Zakup zamiennika to często koszt prawie o połowę mniejszy niż w przypadku oryginalnego tonera. Co więcej, na pierwszy rzut oka oba produkty praktycznie się od siebie nie różnią. W środku także na próżno szukać kolosalnej różnicy. Zarówno produkty pochodzące od producenta sprzętu jak i zamienniki powstają z dokładnie takich samych produktów. Zła opinia zamienników to efekt stosowania przez niektórych producentów gorszej jakości produktów. To daje widoczny efekt w postaci gorszej jakości wydruku czy mniejszej wydajności. Jednak nie zawsze. Zamienniki dobrej jakości mogą śmiało stawać w rywalizacji z oryginalnymi produktami. Dlatego zawsze warto sprawdzać firmę od której kupujemy zamienniki. Wystarczy przeczytać opinię czy popytać znajomych.

Zamienniki - sposób na zmniejszenie kosztów

Nowoczesne zamienniki, wysokiej jakości mają świetną wydajność i jakość wydruku. Do codziennego użytku w domu czy w biurze sprawdzą się idealnie. Jednak zakup zamiennika ma sens tylko wtedy, kiedy kupujemy go od renomowanego producenta. Wybierając dobrej jakości zamiennik możesz liczyć na gwarancję i idealne dopasowanie produktu do konkretnego modelu drukarki. To bardzo ważne, gdyż kiepskiej jakości zamiennik może nawet spowodować awarię drukarki. Wtedy oszczędności będą tylko pozorne, a wydatki związane z zakupem nowego sprzętu o wiele większe.

01-188 Warszawa
ul. Staszica 7/9
tel. 22 423 22 11
tel. 22 416 04 55

..: Copyright © 1997 - 2024    compaan.pl  & 7minut.pl :..