Drukarki, niezależnie od wielkości danej firmy, to urządzenia najczęściej użytkowane. I chociaż współczesne przedsiębiorstwa starają się wprowadzać elektroniczny obieg dokumentów, to nie ma możliwości całkowitego wyeliminowania papierowych wydruków. Producenci oferują obecnie sprzęty najwyższej jakości, które wyróżniają się szczególnie małą awaryjnością, lecz aby drukarka skutecznie spełniała swoją funkcję, należy pamiętać o jej regularnym serwisie. Serwis drukarek zapewnia bezproblemowe działanie, zapobiega awariom, lecz przede wszystkim chroni firmę przed sytuacją, kiedy cała praca musi zostać wstrzymana z powodu wystąpienia usterki.

Co ile powinno się serwisować drukarki?

Warto pamiętać o regularnym serwisie drukarek bowiem zaniedbanie tychże czynności może doprowadzić do poważnej awarii, której naprawa znacznie może przewyższyć koszty przeglądu i konserwacji. Co oznacza w tym przypadku regularny? Producenci drukarek i specjaliści zalecają jej czyszczenie i konserwowanie co najmniej raz w roku. Częstotliwość wykonywania serwisu drukarek zależna jest jednak od stopnia użytkowania. W przypadkach takich, jak między innymi biura rachunkowe, warto dokonywać przeglądu częściej - co pół roku.

Serwis drukarek - na czym polega?

Okresowe serwisy drukarek to szereg działań, do których należą między innymi:

  • demontaż urządzenia oraz sprawdzenie poszczególnych części pod kątem ewentualnych uszkodzeń,
  • odkurzenie ze wszelkich zabrudzeń i nieczystości, takich jak na przykład  pył, kurz, rozsypany toner,
  • czyszczenie zespołów wewnętrznych, w tym wszelkich czujników, rolek i wałków oraz obudowy,
  • ewentualna wymiana uszkodzonych lub wyeksploatowanych części urządzenia,
  • czyszczenie układów optyki skanera, laserów.
  • smarowanie mechaniki,
  • weryfikacja poprawności działania i regulacja kaset poboru papieru,
  • ponowny montaż sprawdzonych i oczyszczonych części,
  • kontrola wykonanej usługi poprzez wykonanie próbnych wydruków i kalibrację ich jakości.

Wszelkie przeglądy i serwis drukarek przedłuża ich żywotność. Samą usługę warto zlecić specjalistom, którzy w profesjonalny i fachowy sposób przeprowadzą przegląd i konserwację. Jedną z firm, która zapewnia nie tylko dzierżawę drukarek, lecz również ich serwis jest COMPAAN.

COMPAAN - serwis drukarek

Tworzymy naszą firmę i działamy w branży już ponad 20 lat, dzięki czemu możemy świadczyć usługi najwyższej jakości. Oferujemy kompleksowy i profesjonalny serwis drukarek, który pomaga naszym Klientom unikać poważnych awarii uniemożliwiających pracę. Zapewniamy także sprawne i skuteczne usuwanie wszelkich usterek urządzeń drukujących.

Zainteresowanych zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z proponowaną przez nas ofertą oraz do kontaktu.

01-188 Warszawa
ul. Staszica 7/9
tel. 22 423 22 11
tel. 22 416 04 55

..: Copyright © 1997 - 2024    compaan.pl  & 7minut.pl :..