Dlaczego serwis kopiarek wzywamy, kiedy jest już za późno?

Niezależnie od tego, czy chodzi o autoryzowany serwis drukarek Konica Minolta czy serwis kopiarek zajmujący się naprawą urządzeń różnych producentów, doświadczenia pracowników serwisu wielofunkcyjnych urządzeń biurowych są zbliżone – większości poważnych awarii można było zapobiec kontaktując się z serwisem wcześniej. Dlaczego więc czekamy, aż będzie za późno?

Większość użytkowników kserokopiarek i drukarek jest przekonana o tym, że awarii tego typu urządzeń najzwyczajniej w świecie nie da się przewidzieć. Jest to oczywiście nieprawda. W zdecydowanej większości przypadków ostateczną awarię urządzenia poprzedzają różne sygnały wskazujące na to, że urządzenie nie pracuje tak, jak powinno. Niestety bardzo często sygnały te są ignorowane, a serwis kopiarek przyjeżdża, dopiero wówczas, gdy urządzenie zostaje unieruchomione.

Jakie symptomy powinny skłonić nas do telefonu po serwis kopiarek?

Urządzenia biurowe na wiele sposobów informują użytkowników o tym, że coś jest nie tak i należałoby się temu bliżej przyjrzeć. Do najpopularniejszych objawów należą:

  • nadmierne przegrzewanie się urządzenia, które często tłumaczy się intensywną eksploatacją lub wiekiem samego urządzenia,
  • dziwne odgłosy, przy czym zainteresować powinny nas wszystkie dźwięki, których urządzenie wcześniej nie emitowało i nie wydawało,
  • brudzenie wydruków, które może sugerować nieszczelność tonera lub kartridża i wydostawanie się z niego medium, które jednocześnie zanieczyszcza poszczególne elementy mechaniczne urządzenia narażając nas na awarię.

Naszą uwagę powinno również zwrócić blokowanie się papieru w urządzeniu, co może świadczyć zarówno o nieprawidłowym doborze gramatury papieru, jak i o uszkodzeniach podajnika papieru.

Czego spodziewać się po wizycie serwisu?

Wybierając dobry serwis kserokopiarek mamy pewność, że naprawa naszego urządzenia zostanie poddana gruntownej wycenie, na podstawie której będziemy mogli podjąć świadomą decyzję o usunięciu usterki lub utylizacji sprzętu. To bardzo ważne, bo w przypadku niektórych awarii urządzeń zwyczajnie nie opłaca się naprawiać. Dotyczy to w szczególności starszych modeli drukarek i kserokopiarek. Co jeszcze może nam zaoferować dobry serwis kopiarek lub serwis drukarek Konica Minolta? W przypadku tego drugiego z pewnością możemy liczyć na kompleksową obsługę wszystkich drukarek Konica Minolta, wraz z możliwością zawarcia umowy na tzw. stałą obsługę serwisową. Stała obsługa serwisowa to kompleksowa usługa, w ramach której – w zależności oczywiście od przedmiotu umowy serwisowej – możemy liczyć na:

  • szybki czas realizacji od momentu zgłoszenia,
  • pierwszeństwo obsługi w przypadku awarii,
  • stałe przeglądy serwisowe urządzeń,
  • regularne czyszczenie i inne prace związane z utrzymaniem wysokiej wydajności pracy urządzenia,
  • zaopatrzenie w materiały eksploatacyjne, w szczególności w tonery i kartridże.

W wielu umowach serwisowych tego typu znajdziemy również zapisy uprawniające klientów do bezpłatnego korzystania z urządzeń zastępczych podczas trwania naprawy.

01-188 Warszawa
ul. Staszica 7/9
tel. 22 423 22 11
tel. 22 416 04 55

..: Copyright © 1997 - 2024    compaan.pl  & 7minut.pl :..