Dlaczego dzierżawa kserokopiarki się opłaca?

Zakup drukarki Konica Minolta czy też profesjonalnej kserokopiarki przemysłowej to wydatek, który może znacząco nadszarpnąć budżet firmy, zwłaszcza jeśli dopiero zdobywamy pozycję na rynku, a wraz z nią portfolio stałych klientów. Dlatego zamiast kupować urządzenia, takie jak drukarki Canon czy kserokopiarki, śladem dużych firm warto skorzystać z atutów dzierżawy tych urządzeń.

Czy wynajem drukarki Bizhub lub kserokopiarki renomowanej firmy to usługa również dla małych? Ile możemy zyskać, a ile stracić wynajmując niezbędny sprzęt biurowy? Dlaczego wciąż wolimy kupować? Na te oraz wiele innych pytań dotyczących wynajmu oraz dzierżawy – w gruncie rzeczy obie te usługi sprowadzają się do tego samego – odpowiada poniższy artykuł, w którym przedstawiamy zalety nieposiadania sprzętu biurowego.

Nie mam sprzętu, nie mam problemu

Jak już wspomnieliśmy dla niewielkiego przedsiębiorstwa koszt zakupu niezbędnego sprzętu biurowego to duży wydatek, nawet jeśli zostanie rozłożony na raty wciąż wiąże się z dodatkowymi kosztami, rząd wielkości których poznajemy dopiero podczas użytkowania urządzenia. Na uwadze należy mieć przecież regularne zakupy materiałów eksploatacyjnych – papieru i tonera – a także regularne serwisowanie sprzętu oraz koszty związane z naprawą ewentualnych awarii. To wszystko sprawia, że rzeczywisty koszt sprzętu biurowego znacznie przekracza koszt jego zakupu.

Decydując się na dzierżawę kserokopiarki czy drukarki Bizhub tak naprawdę zapominamy o kosztach związanych z obsługą danego urządzenia. W praktyce bardzo często oznacza to w prawdzie miesięczny koszt zbliżony do wysokości raty – gdybyśmy dane urządzenie kupili na raty – przy czym koszt ten obejmuje znacznie więcej niż tylko płatność za urządzenie, o które sami musimy zadbać. Bardzo często koszty wynajmu kserokopiarki obejmują:

  • wypożyczenie urządzenia na czas określony w umowie,
  • stałe dostawy materiałów eksploatacyjnych (papieru i tonerów),
  • regularne przeglądy serwisowe,
  • regularne prace konserwacyjne,
  • usuwanie bieżących usterek i awarii sprzętowych,
  • urządzenie zastępcze w przypadku poważniejszych awarii.

W przypadku zakupu urządzenia na własność możemy liczyć wyłącznie na bezpłatne naprawy gwarancyjne, a i z nimi może być kłopot. Oczywiście dzierżawione urządzenie, pomimo regularnie ponoszonych opłat nigdy nie staje się naszą własnością – ten argument jest często podnoszony przez przeciwników dzierżawy długoterminowej urządzeń biurowych i wielofunkcyjnych. Z drugiej jednak strony koszt dzierżawy zaliczany jest do kosztów uzyskania przychodu, a po zakończeniu okresu najmu nie pozostajemy z szybko tracącym na wartości urządzeniem, które prędzej czy później będziemy musieli zutylizować. Poza tym, wiele firm oferujących najem drukarek, kserokopiarek i innych urządzeń wielofunkcyjnych daje użytkownikom możliwość wymiany urządzenia w tracie trwania najmu na nowszy model, dzięki temu zawsze korzystamy z najnowocześniejszych technologii.

To wszystko razem sprawia, że dzierżawa kserokopiarki i każdego innego urządzenia biurowego staje się coraz bardziej kuszącą alternatywą dla posiadania tegoż urządzenia na własność.

01-188 Warszawa
ul. Staszica 7/9
tel. 22 423 22 11
tel. 22 416 04 55

..: Copyright © 1997 - 2024    compaan.pl  & 7minut.pl :..